Dobieranie sukienki do figury? Nasz poradnik cz.1

Jak dobrać krój sukienki do figury

Kobiety, kiedy zakładają sukienkę chcą czuć się piękne i seksowne. Aby jednak zamierzony cel osiągnąć należy przy wyborze sukienki kierować się nie tylko gustem, ale również wziąć pod uwagę własną figurę, jej zalety a także mankamenty i dobrać sukienkę, która najlepiej wyeksponuje to, co w naszym ciele piękne i ukryje to, co niedoskonałe. Dziś mamy kilka wskazówek dla pań o figurze gruszki i klepsydry.

Dobieranie sukienki do figury – typy sylwetki

Figura gruszki to inaczej typ A – panie o wąskich ramionach i stosunkowo szerokich biodrach, zazwyczaj posiadaczki niewielkiego biustu i płaskiego brzucha, z zarysowaną wyraźnie talią, długimi łydkami i ramionami.

Ten typ sylwetki dość łatwo skorygować można ubiorem. Należy sprawić, by ramiona optycznie wydały się szersze, a biodra – mniejsze. Jak to zrobić? Najodpowiedniejsze będą sukienki, które będą zwracały uwagę w obrębie ramion – zdobione dekolty, mocniejsze kolory w górnej części sukienki, obfite kołnierze, marszczenia sprawią, że uwaga zostanie odwrócona od bioder i przeniesie się w stronę ramion. Dodatkowo warto nosić sukienki z podwyższonym stanem lub paskiem czy szarfą w talii, a także te opływowe w obrębie bioder. Idealne będą doły krojone z koła, ołówkowe i raczej ciemniejsze niż górna część sukienki.

Panie o figurze klepsydry mają bardzo zrównoważoną sylwetkę. Dla wielu ten typ figury to kwintesencja kobiecości – idealne proporcje, pełny biust, ładnie zarysowane wcięcie w talii, krągłe biodra i mocne uda. Mając taką figurę należy przede wszystkim podkreślać swoje atuty – uwydatniać biust i biodra, podkreślać wąską talię. Warto zwrócić uwagę na fasony, które pomogą optycznie spłaszczyć brzuch.

Najlepsze dla pań o tym typie sylwetki są sukienki w całości lub tylko u góry dopasowane, korzystnie wypadną również kroje retro – dopasowana, gorsetowa góra i dół wycięty z koła. Najlepiej nosić również dekolty w serek, głębokie dekolty v-kształtne, sukienki z wąskimi ramiączkami lub w ogóle bez ramiączek. Wskazane są również szarfy w talii i plisowane spódnice. Najlepiej długości do kolan lub połowy łydki.

Poniżej znajdziesz inne kolory proponowanych sukienek:

http://styliamoda.pl/home/3257-sukienka-z-kontrafaldami.html

http://styliamoda.pl/sukienki-damskie/4194-sukienka-2428.html

http://styliamoda.pl/sukienki-damskie/4101-dluga-sukienka-8177.html

http://styliamoda.pl/home/3228-sukienka-rozkloszowana-przed-kolano.html

http://styliamoda.pl/sukienki-damskie/4195-sukienka-2457.html

http://styliamoda.pl/sukienki-damskie/4062-sukienka-dwukolorowa-5008.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *