Dobieranie sukienki do figury? Nasz poradnik cz.2

Jak dobrać krój sukienki do figury

Na czym polega dobieranie sukienki do figury? Część druga.

Dziś kolejna część poradnika. W poprzednim wpisie z tej serii mieliśmy kilka rad dla pań-klepsydr i gruszek. Dzisiaj pomożemy znaleźć idealny fason sukienki paniom o dwóch kolejnych typach sylwetki: koło i kolumna.

Jaki krój sukienki dla figury typu koło?

Kobiety o figurze koła to te, które nie mają wyraźnie zarysowanej tali, mają większy brzuch, oponkę, raczej nieduży i płaską pupę. Zazwyczaj jednak mogą pochwalić się szczupłymi łydkami i drobnymi w stosunku do ramion nadgarstkami.

Aby w sukience wyglądać pięknie należy pamiętać o podkreśleniu i optycznym powiększeniu biustu a także wydobyciu wcięcia w talii i pokazaniu zgrabnych nóg. Jak to osiągnąć? Wybieraj sukienki odcięte pod biustem i te o podwyższonej talii. Konieczne jest wyraźne zaznaczenie wcięcia poprzez szarfę lub stanowcze przejście pomiędzy górną a dolną częścią sukienki. W wydobyciu wcięcia pomoże również obfita spódnica. Optyczne powiększenie biustu uzyskasz dzięki kopertowym dekoltom, drapowaniom i marszczeniom w okolicy piersi. Wystający brzuch zamaskują również sukienki luźne, z zakładkami w okolicy oponki.

Dobieranie sukienki do figury typu kolumna:

Kobieta o figurze kolumny jest bardzo szczupła, wysoka, posiadająca wąskie biodra, niewielki biust, płaski brzuch, talia delikatnie zarysowana – jednym słowem brak kobiecych krągłości.

Panie o tym typie sylwetki wyglądają dobrze właściwie we wszystkim a dobieranie sukienki to czysta przyjemność. Są szczupłe mogą więc pozwolić sobie na eksperymentowanie zarówno z krojem, jak i wzorami oraz kolorami. Jeśli jednak chcą dodać sylwetce kobiecości powinny wybierać sukienki luźniejsze, ale nigdy za szerokie, dobrze sprawdzą się również rozkloszowane i tulipanowe doły. Nie trzeba również obawiać się falban, marszczeń i zakładek. Krótkie sukienki zwrócą uwagę na szczupłe, zgrabne nogi kolumn.

Głęboko wierzę, że po lekturze naszego artykułu na zakupach każda koleżanka zobaczy w was eksperta w kwestii dobieranie sukienki natomiast przed ważnym wyjściem nie będziecie miały wątpliwości, która sukienka podkreśli wasze atuty i sprawi, że będziecie czuły się i wyglądały zniewalająco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *